Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Şubat 2023 Cuma

Almanya'da havalimanlarında grev

Almanya'nın Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası’nın (Ver.di) bu gece için aldığı grev kararı nedeniyle 2 bin 340 uçak seferinin iptal olması bekleniyor.

Almanya'da havalimanlarında grev

Ver.di üyesi çalışanlar 17 Şubat Cuma 00.00’dan cumartesi 01.00’e kadar Frankfurt, Münih, Stuttgart, Hamburg, Bremen ve Hannover havaalanlarında greve gidecek. Grev nedeniyle 2 bin 340 uçak seferinin iptal edilmesi beklenirken grevin Türkiye ve Suriye’ye deprem felaketi nedeniyle yapılacak yardım uçuşlarını etkilemeyeceği belirtildi.

Havaalanı yer ekibi ve havacılık güvenlik personeli için müzakerelere liderlik eden Ver.di kamu sektörü çalışanlarının yüzde 10 veya en az 500 avro ücret artışı talebi ise işverenler tarafından bugüne kadar reddedildi. Taleplerinin reddedilmesi üzerine grevle işverenleri üzerinde ortaklaşa baskı uygulayacaklarını vurgulayan Ver.di Başkan Yardımcısı Christine Behle ise konuya ilişkin olarak, “Enflasyon, yüksek enerji ve gıda fiyatları birçok işçiyi güvencesiz bir duruma zorluyor. Birçoğu artık kirasını nasıl ödeyeceğini ve buzdolabını nasıl dolduracağını bilmiyor. Yaşamak için önemli ölçüde daha fazla paraya ihtiyaçları var.” ifadelerini kullandı. Havalimanlarındanki ‘iş gücü’ sıkıntısına dikkat çeken Behle, “Bu durumu değiştirmek için cazip bir ücret artışına ve daha iyi çalışma koşullarına ihtiyacımız var. Aksi takdirde önümüzdeki yaz kaos yaşanabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Alman Havalimanları Birliği'nden açıklama

Grevden yaklaşık 295 bin yolcunun etkilenmesi beklenirken, Alman Havalimanları Birliği ADV Genel Müdürü Ralph Beisel, "295 binden fazla uçak yolcusunun zarar görmesi kabul edilemez. Çözümler, yolcuların sırtında değil, müzakere masasında bulunmalıdır" açıklamasını yaptı.

22-23 Şubat tarihlerinde yapılacak olan toplu iş görüşmelerinin ikinci turuna kadar, Baden Württemberg ve Kuzey Ren-Vestfalya’nın yanı sıra başka yerlerde de uyarı grevleri yapılacağı duyuruldu. 

Geri Dön 17 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN