Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Ocak 2023 Pazar

Almanya’da haftanın öne çıkanları

Bu hafta Almanya gündeminde öne çıkanları sizin için derledik…

Almanya’da haftanın öne çıkanları

Almanlar e-devleti keşfetti: Wuppertal İş Ajansı, sosyal yardım alan vatandaştan Türkiye'deki e-devlet dökümanlarını istedi. Belgeler gelene kadar yardımı kesti. E-devlette tüm tapu ve maaş kayıtları geriye dönük çıkıyor. Malvarlığı varsa yardımlar geri isteniyor.

Haberin detayları

Türkiye’deki EYT kanunu Avrupalı Türkleri de etkileyecek mi: EYT, yurt dışı borçlanması (YB) yapan gurbetçileri de kapsıyor. Şartlar aynı. Ancak YB yaparak emekli maaşı alanlar, yurt dışında Minijob dışında çalışamaz, sosyal yardım alamaz. Minijob’da da emeklilik primi ödenmemesi lazım. Tavsiye edilmiyor. 

Haberin detayları

Yalnızlar daha çok para ödeyecek: Yaşlanan nüfusla birlikte bakıma muhtaç insan sayısı da arttı. Son verilere göre 2025’te ülkede 5,5 milyon bakıma muhtaç insan olacağı öngörülüyor. Bu nedenle bekar ve çocuksuz olanların daha fazla bakım sigortası primi ödemesi planlanıyor. Finansal kayıp, bekar ve çocuksuzların ödemeleriyle kapatılacak.

Haberin detayları

Yüzlerce Türk işçi yeni yıla işsiz girdi: Solingen’de araba jantı üreten Borbet Grup’a ait fabrika iflas etti. Kapatılan fabrikada 400’ü Türk olmak üzere 600 işçi yeni yıla işsiz girdi. İşçiler 25 Aralık’ta fabrika önünde bir eylem başlattı. Eylem sürüyor. Biz de işçileri Solingen’de ziyaret ettik.

Foto: Avrupadan

Haberin detayları

Polis, hükûmetin güvenlik politikasına tepki gösterdi: Federal Polis Teşkilatı, hükûmetin güvenlik politikalarında sınıfta kaldığını söyledi. BILD’e konuşan Polis Sendikası Başkan Yardımcısı Heika Teggatz, SPD’li İçişleri Bakanı Nancy Faeser’i göç krizini önlemek adına ‘hiçbir şey yapmamakla’ suçladı.

Haberin detayları

İlaç krizi sürüyor: İlaç krizi bu hafta da devam etti. Birçok ilaç eczanelerde bulunamıyor. Özellikle RS virüsünün yaygınlaşması sonrası çocuklara özel ateş düşürücü şuruplarda tedarik sorunu kriz boyutuna ulaştı.

Haberin detayları

“Pandemi bitti” tartışması: Ünlü Virolog Christian Drosten “Bence pandemi sona erdi. Bu kış koronada ilk endemik dalgayı yaşıyoruz” dedi. Adalet Bakanı Marco Buschmann bu açıklamadan sonra tedbirlerin kaldırılmasını istedi. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ise en azından bir süre daha maske zorunluluğunun devam etmesinden yana.

Haberin detayları

Geri Dön 01 Ocak 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN