Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ocak 2024 Perşembe

Almanya'da gizli toplantı: Göçmenleri geri gönderelim

Almanya'da aşırı sağcı grupların, milyonlarca yabancıyı sistematik olarak sınır dışı etme planı yaptığı ortaya çıktı.

Almanya'da gizli toplantı: Göçmenleri geri gönderelim

Correctiv medya kuruluşunun haberine göre, Avrupa'nın önde gelen aşırı sağcı isimlerinden Avusturyalı Martin Sellner ve yakın çevresi, Almanya'da aşırı sağcı AfD partisiyle bir araya geldi. Toplantıda, aralarında Alman pasaportu taşıyanların da bulunduğu milyonlarca yabancının sınır dışı edilmesi için bir strateji geliştirildi.

Toplantıya, AfD'den Saksonya-Anhalt Eyalet Meclisi Grubu Başkanı Ulrich Siegmund, Federal Meclis üyesi Gerrit Huy, parti lideri Alice Weidel'in kişisel asistanı ve eski Federal Meclis üyesi Roland Hartwig katıldı. Diğer katılımcılar arasında, aşırı sağcı Alman hareketi Ein Prozent'ten (Yüzde Bir) Andreas Molau ve Thomas Wünsch de yer aldı.

Toplantı, kasım ayında Potsdam yakınlarındaki bir otelde gerçekleştirildi ve AfD'nin iktidara gelmesi durumunda bu stratejiyi nasıl uygulayacağı tartışıldı. Sellner, plan kapsamında Alman vatandaşı olan göçmen kökenlilerin de, Almanya'dan göç etmeye zorlanacak kitleye dahil edilmesi gerektiğini savundu. Toplantı davet mektubunda, "Ülkemizi yeniden normal ve sağlıklı bir rotaya sokma şansı, her zamankinden daha fazla" ifadeleri kullanılıyordu.

Davet mektubunda, toplantıya katılmak için minimum 5 bin avro bağış yapılması gerektiği de belirtiliyordu.

Geri Dön 11 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN