Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ocak 2023 Cuma

Almanya'da ev almak hayal oldu

Almanya'daki yüksek enflasyon ve enerji krizi konut piyasalarına yansıdı. Alman Ekonomi Enstitüsü’nün araştırmalarına göre emlak alımı; enerji fiyatları, inşaat maliyetleri ve faiz oranları sebebiyle düştü. Talebin azalmasına rağmen yine de fiyatlar düşmedi.

Almanya'da ev almak hayal oldu

Tagesschau'da yer alan habere göre, 2022 sonunda ortalama net geliri 3 bin 730 avro olan bir çift için müstakil ev ilanlarının yalnızca yüzde 28'i ödenebilir tutardaydı. Bu oranlar 2022'nin başında yüzde 40 civarındaydı. En yüksek gelirli yüzde 20'lik kesim için müstakil ev ilanlarının yüzde 47'si uygun fiyatlıydı. 2022'nin başında 10 yıllık sabit fiyatlı konut kredisi yüzde 1'ken yıl sonu yüzde 3,7'ye yükseldi.

Uzmanlar, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Köln, Münih ve Stuttgart gibi büyük şehirlerde konut ilanı sayısının arttığına, fakat fahiş fiyatlar sebebiyle alımın düşük olduğuna dikkat çekti.

Geri Dön 20 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN