Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Mart 2023 Perşembe

Almanya'da ev alacaklara 150 bin avro kredi

Almanya'da kamu bankası KFW tarafından başlatılan yeni program kapsamında; yeni ev alanlar veya yaptıranlara iklim dostu olması şartıyla 150 bin avroya kadar uygun faizli kredi verilecek.

Almanya'da ev alacaklara 150 bin avro kredi

İklim dostu inşaat programı, kamu bankası KFW tarafından başlatıldı. Bu kapsamda Almanya’da ev alanlara ve yaptıranlara dün itibarıyla 150 bin avroya kadar uygun faizli kredi verilmeye başlandı. Kredi için belli bir bütçe ayrıldı. Bu bütçe sona erene kadar kredi verilecek, daha sonra destek sona erecek.

Şu anda piyasadaki faiz oranları yüzde 3-4 civarında. Bu program kapsamında verilecek kredinin faizi henüz belli değil, ancak piyasanın oldukça altında olacağı ifade edildi. Faizler, 'faizsiz' olduklarını iddia eden bankaların aldıkları kâr payından da daha düşük olacak.

Kredi ödemesi, ev alana veya inşa edene, bina tamamlandıktan bir sene sonraya kadar yapılacak. Krediye hak kazanmak için, satın alınacak evin 'iklim dostu' olması gerekiyor: Evin enerji ihtiyacı, standart bir evin yüzde 40’ından daha azsa evi satın alacak kişi veya kişiler bu krediye hak kazanıyor. 

Bavyera da harekete geçti

Bavyera hükûmeti, inşaat sektöründeki krize ve artan konut açığına yönelik, ‘Wohnbau Booster Bayern’ projesini başlattı. Federal hükûmetten konut inşaatı için teşvik isteyen eyalet hükûmeti; aynı zamanda imar planlarındaki prosedürlerin kolaylaştırılması, devlete ait arazilerinin imara açılmasına ilişkin bürokratik işlemlerin hafifletilmesi, emlak alım satım, veraset vergilerinde iyileştirme çağrısında bulunuldu. 

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan hükûmet ayrıca orta gelirli, çocuklu ailelerin ev almasının kolaylaştırılması için Baukindergeld-2 çağrısında bulundu. Teşvikler kapsamında ev sahibi olmak isteyen, hane geliri yıllık en fazla 100 bin avro olan ailelere, çocuk başına on yıl içinde toplamda 15 bin avro devlet teşviği verilmesi istendi. 

Geri Dön 02 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN