Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ekim 2022 Perşembe

Almanya’da esrar yasallaşıyor

Almanya’da koalisyonun seçim anlaşmasında yer alan esrarın yasallaşması için Sağlık Bakanı Karl Lauterbach hazırlık yapıyor.

Almanya’da esrar yasallaşıyor

Almanya’da Federal Hükûmet, koalisyon anlaşmasında esrarın yasallaştırılmasına karar vermişti. RND’nin haberine göre, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach konuyla ilgili düzenlemeleri hazırlıyor. Buna göre:

18 yaş ve üstü yetişkinlerin 20 grama kadar esrar satın alması ve bulundurması yasallaşacak. Ayrıca kişisel kullanım için 2 adede kadar kenevir bitki yetiştirilmesine de izin verilecek. Esrar satılacak yasal dükkanların yerleri de eğitim kurumlarından uzak yerlerde olacak. Esrar satmaya uygun lisansı olmayan hiç kimse satış yapamayacak ve cezai yükümlülükleri olacak. Satış ruhsatı olan dükkanların dışında, eczanelerde de satış yapılabilecek.

Tüm yasal düzenlemelere rağmen bu ürünlerle ilgili reklam yasağı devam edecek. Ayrıca kırsal alanlarda karaborsa satışların önüne geçmek için bazı bölgelerde esrar satışı eczaneler üzerinden de yapılacak. Esrar satışıyla ilgili vergi düzenlemeleri de hayata geçirilecek. 

Geri Dön 20 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN