Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2024 Çarşamba

Almanya’da enflasyon değişmedi

Federal İstatistik Dairesi'nin (Destatis) açıkladığı nisan ayı öncü verilerine göre; enflasyon, beklenen yükselişe rağmen değişiklik göstermedi ve mart ayındaki yüzde 2,2 seviyesinde kaldı.

Bu durum, Nisan 2021'den bu yana enflasyonun en düşük seviyesinde olduğunu gösteriyor. Piyasalarda nisan ayı için enflasyonun yüzde 2,3 olacağı yönünde bir beklenti vardı, ancak aylık bazda yalnızca yüzde 0,5'lik bir artış yaşandı. Gıda ve enerji fiyatları hariç tutulduğunda hesaplanan çekirdek enflasyon oranı ise marttaki yüzde 3,3'ten nisanda yüzde 3'e düştü.

Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon yüzde 2,4

Bununla birlikte, Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından yayımlanan verilere göre, Avro Bölgesi'nde de enflasyon nisanda bir değişiklik göstermeyerek mart ayındaki yüzde 2,4 seviyesinde kaldı. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık bazda yüzde 0,6 arttı. Enflasyonun ana bileşenleri incelendiğinde, hizmetlerde yüzde 3,7 ile en yüksek yıllık fiyat artışı görüldü. Bu artışı, yüzde 2,8 ile gıda, alkol ve tütün ürünleri takip etti. Enerji dışı sanayi ürünlerinde yüzde 0,9 artış yaşanırken, enerji ürünleri fiyatları yüzde 0,6 düşüş gösterdi. Avro Bölgesi'nde çekirdek enflasyon nisanda yıllık yüzde 2,7, aylık ise yüzde 0,7 olarak ölçüldü.

Geri Dön 01 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN