Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Ocak 2023 Çarşamba

Almanya'da enflasyon 71 yılın rekorunu kırdı

Almanya'da ısınma yardımı ile aylık enflasyon gerilese de yıllık ortalama enflasyon 1951'den bu yana en yüksek seviyesini gördü. 2022’nin ortalama enflasyonu yüzde 7,9 olarak belirlendi.

Almanya'da enflasyon 71 yılın rekorunu kırdı

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) Aralık 2022'nin enflasyon verilerini yayımladı. Devletin ısınma faturalarına yardım etmesiyle kasımda yüzde 10 olan enflasyon aralıkta yüzde 8,6'ye geriledi. Enflasyon bir ayda düşüş gösterse de 2022'de ortalama 7,9 oldu. Böylece Almanya'da enflasyon son 71 yılın en yüksek seviyesini gördü. 

Yıllık bazda enerji fiyatı yüzde 24,4 arttı. Gıda fiyatları da yüzde 20,7 arttı. 

AB verilerine göre ortalama enflasyon yüzde 8,7

Almanya'da Avrupa Birliği uyumlu verilere göre enflasyon yüzde 8,7 oldu. 2021'de ortalama enflasyonun yüzde 3,1 olduğu Almanya'da Commerzbank Başekonomisti Jörg Krämer, devletin aralıkta doğal gaz faturalarını üslenmesi ile enflasyonun 'keskin' biçimde düştüğünü söyledi.  

Geri Dön 04 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN