Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2024 Cuma

Almanya'da en büyük endişe: Göç

Yapılan son araştırma, Almanya'da hükûmetten en çok beklenen şeyin 'göçün azaltılması' olduğunu ortaya koydu.

Almanya'da en büyük endişe: Göç

Demokrasi Algısı Endeksi'nin bu yılki sonuçları, Latana Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan uluslararası bir araştırma kapsamında 53 ülkede kamuoyuyla paylaşıldı. Araştırma, Almanya'da hükûmetten en çok beklenen şeyin göçün azaltılması olduğunu ortaya koydu. Almanya'da ankete katılanların yüzde 44'ü hükümetin göçü azaltmak için daha fazla çaba sarf etmesini istediğini belirtti. Bu oran, 53 ülke genelinde yüzde 16 olarak belirlendi, bu da göç konusunda küresel endişenin daha düşük olduğunu gösteriyor.

Araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 39'u hükûmetlerinden yoksullukla mücadele etmelerini, yüzde 36'sı yolsuzlukla mücadele etmelerini ve yüzde 35'i ekonomik büyümeye öncelik vermelerini talep ediyor. Özellikle Avrupa'da, 2022'den bu yana göçün azaltılması konusu daha da önem kazandı. İklim değişikliğiyle mücadele ise öncelikler arasında geri planda kaldı. 2023'te, Avrupa'daki çoğu ülkede göç azaltma talebi, iklim değişikliğiyle mücadeleyi geride bıraktı. Almanya'da bu durum özellikle belirginleşti; 2022'de katılımcıların yüzde 31'i iklim değişikliğiyle mücadelenin en öncelikli konu olduğunu düşünürken, 2023'te bu oran yüzde 24'e düştü.

Araştırma sonuçlarına göre, dünya genelinde katılımcıların yüzde 85'i demokrasinin kendileri için önemli olduğunu ifade etti. Ancak, katılımcıların yarısından biraz fazlası kendi ülkelerindeki demokrasi durumundan memnun olduğunu belirtti. Bu sonuçlar, demokrasi algısının ve önceliklerin küresel çapta nasıl değiştiğini gözler önüne seriyor.

Geri Dön 10 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN