Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Mart 2023 Cuma

Almanya’da büyük grev dalgası

Almanya’da Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di) ile Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG) ulaşım sektöründeki kamu çalışanılarını iş bırakmaya çağırdı. Pazartesi günü ülke genelinde ulaşımın durması bekleniyor.

Almanya’da büyük grev dalgası

Almanya'nın en büyük sendikalarından Ver.di ve EVG yüksek enflasyona karşı daha iyi ücrete zorlamak için ulaşım sektöründeki kamu çalışanlarını 27 Mart'ta 1 günlük toplu uyarı grevine gitmeye çağırdı.

Uçak, tren ve tüm toplu taşım araçlarının da dahil edileceği grevler sebebiyle ülkede ulaşımın tamamen durması bekleniyor.

“İşverenlerin teklifleri durumu iyileştirmedi”

BILD'de yer alan habere göre, Ver.di Sendikası Başkanı Frank Werneke, işçilerin korona salgını sırasında ve o zamandan beri her gün kamu altyapısını zor koşullar altında çalışır durumda tuttuklarını belirterek, işçilerin bunun için genellikle düşük ücretler aldığını söyledi. Werneke, “Bu nedenle, yüksek enerji fiyatları ve artan gıda fiyatları, özellikle ulaşım sektöründeki çalışanları sıkıntıya sokuyor. Şimdiye kadar işverenlerin teklifleri durumu iyileştirmedi” diye konuştu.

Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG) Başkanı Martin Burkert ise "Daha fazla gerginlik istemiyoruz. Pazarlık edilebilir bir teklif istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Sendikaların talepleri neler?

Ver.di sendikası, Ver.di ve kamu sektörü çalışanları için müzakerelere liderlik ederken, Almanya’da alışılmışın dışında yüksek enflasyonun etkilerine karşı çalışanlara yüzde 10,5 veya en az 500 avro ücret artışı istiyor. EVG ise çalışanların ücretlerine yüzde 12 zam veya ayda en az 650 avro daha fazla talep ediyor.

Geri Dön 24 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN