Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Mart 2023 Salı

Almanya'da aşıdan zarar görenlere tazminat

SPD'li Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Covid-19 enfeksiyonu veya aşısı nedeniyle sağlık sorunu yaşayanlar için bir program oluşturulacağını söyledi.

Almanya'da aşıdan zarar görenlere tazminat

Almanya Sağlık Bakanı Lauterbach Covid-19 enfeksiyonu veya aşısı nedeniyle sağlık sorunu yaşayanlara 'yardım' sözü verdi. ZDF yayınına katılan Lauterbach, Koronavirüs nedeniyle ‘Long Covid’ denilen uzun süreli hastalığa yakalananların ve ‘Post Vac’ adı verilen aşının yan etkileri nedeniyle sağlık sorunları yaşayanların durumlarının incelenerek, hastaların bakımı ve iyileşme süreçleri için bir program oluşturulacağını duyurdu. Lauterbach, “Bu, mümkün olan en kısa sürede oluşturmak istediğim bir program. Bu para için bütçe görüşmelerindeyim” dedi. 

Ciddi anlamda aşı zararlarının çok nadir görüldüğünü ifade eden Sağlık Bakanı, Paul Ehrlich Enstitüsü (PEI) ve Avrupa İlaç Ajansı (EMA) verilerine göre, 10 bin aşıdan birinden daha azının bu tür hasara yol açtığını kaydetti. 

"Şirketlerin ellerini ceplerine atması lazım"

Almanya’da verilere göre; aşı sonrası yan etki görülme oranı 10 binde 1. Yani aşı olan her 10 bin kişiden sadece biri yan etki gösterdi. Bu kişilerin karşılaştıkları uzun vadeli sağlık sorunlarına karşı devlet harekete geçti. Lauterbach da devletin sağlık masraflarını karşılayacağını söyledi ancak şirketlere de seslendi; ‘Ellerini ceplerine atmaları lazım’.

Henüz Long Covid ve yan etki nedeniyle yaşanan sağlık sorunlarına karşı bir tedavi geliştirilmiş değil.

Geri Dön 14 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN