Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2023 Cumartesi

Almanya’da ağustos ayında neler değişecek?

Almanya, ağustos ayına bazı değişikliklerle girecek. İşte bu ay Almanya'da değişecek bazı şeyler...

Almanya’da ağustos ayında neler değişecek?

Bazı sektörlerde asgari ücrete zam: Para ve değerli eşya sektöründe çalışan, örneğin nakit para taşımacılığı yapan işçiler için asgari ücret, 1 Ağustos itibarıyla yüzde 3,25 ila 4,7 zamlanacak. 

Vergi beyannamesi için son tarih 31 Ağustos: 2021 yılı için bir vergi danışmanı veya dernek yardımıyla vergi beyannamesi hazırlayanlar için son tarih 31 Ağustos. Vergi beyannamesi için süre, korona salgını nedeniyle geçtiğimiz yıl uzatılmıştı; 2022 vergi beyannamesi için son tarih ise 31 Temmuz 2024 olarak belirlendi.

‘Temel çocuk güvenliği’ için yasa tasarısı: Aile Bakanı Lisa Paus, çocuk yardımı (Kinderzuschlag), Hartz-IV gibi yardımları basitleşip birleştirerek bürokrasiden uzak bir ‘temel çocuk güvenliği’ projesi üzerinde çalışıyor. Konuya ilişkin yasa tasarısının detaylarının ağustos sonuna kadar hazır olması bekleniyor. 

Birçok eyalette yaz tatili sona eriyor: Almanya’nın birçok eyaletinde, okul öğrencileri yaz tatili ağustos ayında sona eriyor. Yeni okul dönemi en erken Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde başlıyor, eyaletteki öğrenciler 7 Ağustos’tan itibaren okula dönecek. Yaz tatilinin en geç bittiği eyalet ise Bavyera; bu eyaletteki öğrenciler yeni okul dönemine 12 Eylül’de başlayacak. 

Yeni Bundesliga sezonu başlıyor: Yeni Bundesliga sezonu, 18 Ağustos’ta, Werner Bremen - Bayern München maçıyla başlayacak. 

Hibrit otomobiller için devlet sübvansiyonlarında değişiklik: Plug-in hibrit otomobil alanlara verilen devlet desteği, 1 Ağustos itibarıyla sınırlandırılacak ve yalnızca minimum 80 km menzile ulaşan otomobiller için ödenecek. Şirket aracı olarak alınacak hibrit araçlar için devlet desteği almak da zorlaşacak, araçların kat ettiği mesafenin yarısından fazlasını elektrik enerjisiyle katettiğini kanıtlamak zorunlu olacak. 

Işık kaynakları için yeni AB kuralları: Floresan tüpler ve halojen lambalar, ağustostan itibaren Avrupa Birliği genelinde aşamalı olarak kullanımdan kaldırılacak. Bu tür lambalar 1 Ağustos’tan itibaren Almanya’da satın alınamayacak, ancak hali hazırda floresan lambası olanlar bunları kullanmaya devam edebilecek. 

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN