Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Ekim 2022 Cuma

Almanya’da 49 avroluk bilet dönemi

Federal hükûmet ile eyalet hükûmetleri, Almanya geneli geçerli olacak aylık 49 avroluk toplu taşıma bileti üzerinde anlaştı.

Almanya’da 49 avroluk bilet dönemi

Federal hükûmet ile eyalet hükûmetleri, 9 avroluk biletin halefi üzerinde anlaştılar. Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, iki gün süren Ulaştırma Bakanları Zirvesi sonrası Aylık 49 avroluk bilet konusunda uzlaşma sağlandığını duyurdu Almanya çapında tüm toplu taşıma araçlarında (ICE/IC hızlı trenler hariç) geçerli olacak biletlerin 1 Ocak 2023’ten itibaren geçerli olması hedefleniyor.

Wissing, indirimli biletlerin aylık olarak iptal edilebilir abonmanlık şeklinde, kağıtsız ve kişinin kendi adına bir toplu taşıma bileti olarak sunulacağını belirtti. Bilet, hem dijital hem de analog olarak satışa sunulacak.

Wissing, "Müzakereler karmaşık olsa da net bir yol alındı” dedi ancak biletlerin finansmanı konusunda halen soru işaretleri var. FDP’li Bakan, “Bu konu, eyaletlerin maliye bakanları ve başbakanları olmadan çözülemez. Şimdilik ulaştırma bakanları zirvesi ile önemli teknik konulara açıklık getirilmesi başarıldı” dedi. 

Ulaştırma Bakanları Zirvesi Başkanı olan Bremen Ulaştırma Bakanı Schaefer, eyaletlerin yeni bileti ortak finanse etmeye hazır olduğunu söyledi.

Berlin’de 29 avroluk indirimli bilet kampanyası devam ediyor. Şehir genelinde geçerli olan indirimli bilet kampanyası ekimden aralık ayına kadar sürecek.

Geri Dön 14 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN