Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Eylül 2023 Çarşamba

Almanya’da 250 bin seks işçisi var

CDU/CSU Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Dorothee Bär, Almanya genelinde 250 bin seks işçisi bulunduğunu ve bunların sadece yüzde 10'unun kayıtlı olduğunu açıkladı.

Bär, Almanya'nın Avrupa'da fuhuşun yoğun olarak yaşandığı bir ülke haline geldiğini belirterek fuhuşun yasaklanması gerektiğini savundu. Bär, Almanya'da insan ticaretini engelleyerek binlerce kadını şiddetten korumanın önemli olduğunu vurguladı.

Ülkedeki hayat kadınlarının durumunu "dramatik" olarak nitelendiren Bär, Almanya genelinde 250 bin seks işçisi bulunduğunu ve bunların sadece yüzde 10'unun kayıtlı olduğunu açıkladı. Ayrıca, ülkedeki seks işçilerinin üçte ikisinin Doğu Avrupa'dan geldiğine dikkat çekti. Bär, sahte vaatlerle Almanya'ya çekilen kadınların fuhuş yapmaya zorlandığını ifade etti.

Bär, "Avrupa'nın içinde insan kaçakçılığına ve köleliğe son vermemiz gerekiyor" dedi. Bu konuda Kuzey İskandinavya ülkelerinde uygulanan modele atıfta bulunarak, müşterilerin seks yaptıklarında cezalandırılması, ancak hayat kadınlarının cezalandırılmaması gerektiğini söyledi.

Almanya'da paradigma değişikliğine ihtiyaç olduğunu vurgulayan Bär, kadınların korunması için yeni yasal düzenlemelere imza atılması gerektiğini dile getirdi. Bu çıkış, Bavyera Eyalet Parlamentosu seçimleri öncesinde bir seçim manevrası olarak yorumlandı.

Almanya'da 2002 yılından bu yana yürürlükte olan Fuhuş Yasası, seks işçiliğini bir iş ve emek biçimi olarak tanımaktadır.

Geri Dön 13 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN