Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Ağustos 2023 Cumartesi

Almanya yabancı çalışanlar için cazip değil

Yapılan son araştırmalarda, Almanya'nın yabancı çalışanlar için pek cazip bir ülke olmadığı ortaya çıktı. Yabancılar, halkla bağ kurmakta ve ev bulmakta zorlanıyor.

Yurt dışında yaşayan ve çalışanların deneyimlerine ışık tutan Expat Insider 2023 raporu yayımlandı. Ankete katılan 12 binden fazla kişiye göre, Meksika yaşamak ve çalışmak için en iyi ülke olarak öne çıkıyor. İspanya ikinci sırada yer alırken, Panama üçüncü, Malezya ve Tayvan ise dördüncü ve beşinci sıralarda yer alıyor.

Almanya listenin sonlarında

Ancak Almanya, listenin en sonlarında 49. sırada kendine yer buluyor. Ankete katılan yabancı çalışanların yarısından fazlası, yerel halkla sosyal bağ kurmanın zor olduğunu, ev bulmakta sorun yaşadıklarını ifade ediyor. Almanca bilmeyenler arasında, ülkede yaşamanın zor olduğunu belirtenlerin oranı ise yüzde 50 civarında. Ayrıca, yüzde 56'sı Almanya'daki memurlarla sorun yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Güçlü iş piyasası ve iş güvenliği, göçmenler için cazibe faktörü olarak değerlendirilirken, dijitalleşmenin yetersiz olması önemli bir sorun olarak nitelendiriliyor.

Geri Dön 05 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN