Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2024 Çarşamba

Almanya vize sistemini değiştirdi

Almanya'nın Türkiye'deki vize başvuru sürecindeki yenilikler, Türk vatandaşlarına Schengen vizesi başvurularını kolaylaştıracak bir sistemi getiriyor.

Almanya vize sistemini değiştirdi

18 Mart'ta devreye alınacak yeni sistemle, başvuru süreci iki aşamalı ve daha hızlı bir hâle getiriliyor. 5 Mart 2024'ten itibaren aktif olan bu sistem sayesinde, artık randevu almak için uzun süre telefonla uğraşmak gerekmeyecek.

Başvuru sürecinin ilk adımında, Türk vatandaşları Almanya'nın Türkiye'deki dış temsilciliklerinin internet üzerinden erişilebilen randevu bekleme listesine kayıt olacaklar ve kayıt onaylarını e-posta yoluyla alacaklar. İkinci aşamada ise, randevular bekleme listesindeki sıralamaya göre kronolojik olarak verilecek ve başvuru sahiplerine vize başvuru evraklarını iDATA aracılığıyla teslim edecekleri tarih ve saat bilgilerini içeren bir e-posta gönderilecek.

Bu e-posta bildirimi alındıktan sonra 48 saat içinde başvurunun teslim tarihi onaylanmalı ve iDATA hizmet ücreti online olarak kredi kartı ile ödenmelidir. Zamanında onaylanmayan veya ödemesi yapılmayan randevular iptal edilecek ve başvuru sahipleri yeniden kayıt olmak zorunda kalacaklar.

iDATA'dan dolandırıcılık uyarısı

Almanya'nın Türkiye'deki dış temsilciliklerinin web siteleri üzerinden detaylı bilgi edinilebilir. Ayrıca, iDATA yetkilileri, Türkiye'de İtalya ve Almanya temsilcilikleri adına resmi olarak yetkilendirilmiş tek kuruluş olduklarını belirterek, kendilerini iDATA olarak tanıtan kişi veya kuruluşlara ve yetkisiz web sayfalarına karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunuyor. Vatandaşların kişisel bilgilerini paylaşmamaları ve herhangi bir nedenle para transferi yapmamaları konusunda uyarılıyor.

Geri Dön 06 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN