Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ekim 2023 Çarşamba

Almanya uyardı: İklim zirvesi, savaşa rağmen yapılmalı

Almanya'da Dışişleri Bakanlığı görevlisi Jennifer Morgan, Orta Doğu'daki savaşın, iklim koruma çabalarını gözardı etmesine engel olunması gerektiğini söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nda görevli Devlet Sekreteri ve Uluslararası İklim Politikasından Sorumlu Özel Temsilci Jennifer Morgan, Orta Doğu'daki savaşın iklim koruma çabalarını gözardı etmesine engel olunması gerektiği uyarısında bulundu.

Morgan, Neue Osnabrücker Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, planlandığı gibi kasım ayında Dubai'de yapılacak olan küresel toplumun bir araya geleceği zirvenin büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Bu tür konferansların, oturum aralarında liderlerin iklim koruma konusunda fikir alışverişi yapabileceği ve ikili toplantılar için fırsatlar sunduğunu belirtti. Ancak, birçok çatışma ve savaşın devam ettiği bir dönemde iklim korumasının göz ardı edilme riskine dikkat çekti.

Dünya İklim Zirvesi, kasım ayının sonunda Birleşik Arap Emirlikleri'nde gerçekleştirilecek ve küresel ısınmayı 1,5 derece sınırında tutma çabalarının gözden geçirilmesine odaklanacak. Şu ana kadar 100'den fazla ülkeden devlet ve hükümet başkanlarının katılacağı zirve, iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir adım olacak.

Geri Dön 25 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN