Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Şubat 2023 Çarşamba

Almanya, Türkiye için seferber oldu

Almanya, Türkiye'de şu ana kadar 6 bin 956 kişinin öldüğü depremler sonrası seferber oldu. İşte Almanya'dan depremle ilgili gelişmeler...

Almanya’da İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Alman yardım kuruluşu THW’nin acil durum jeneratörleri, çadır ve battaniyelerden oluşan malzemeleri hazırladığını aktardı. Türk Sivil Savunması ile de yakın koordinasyon hâlinde hareket ediliyor. Faeser, “Bu korkunç saatlerde Türk dostlarımızla birlikte yas tutuyor ve onların yanında yer alıyoruz" diye konuştu.

Avrupa'dan 850'nin üzerinde uzman Türkiye için harekete geçti 17 üye ülkenin Türkiye'ye arama kurtarma ekibi göndereceği bilgisini paylaşan Avrupa Birliği (AB), acil durum haritalama hizmetleri sağlamak için Copernicus uydu sistemini de etkinleştirdi.

Sol Parti Eş Başkanı da Diyarbakır’daydı

Deprem sırasında Sol Parti Eş Başkanı Janine Wissler’in de Diyarbakır’da olduğu ve depremden sağ kurtulduğu belirtildi. Welt’e verdiği demeçte bölgeye çok acil yardım çağrısı yapan Sol Partili Wissler, "Tamamen korkmuş insanlar, üstlerinde neredeyse hiçbir şey olmadan battaniye ile kendilerini sokağa atmışlardı” dedi 

Kuzey Ren Vestfalya’dan gönüllü arama-kurtarma ekibi

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti yardım kuruluşu ISAR’ın gönüllü kurtarma ekibi 41 gönüllü ekibi, 7 kurtarma köpeği, 2 güvenlik görevlisi ve 14 gazeteci Türkiye’ye gitti. 

BILD’in kampanyası 1 milyon avroya ulaştı

Bild gazetesinin yardım kampanyası ‘Ein Herz für Kinder’ Türkiye ve Suriye deprem bölgesi için acilen 1 milyon avro bağışladı.

“Ein Herz für Kinder” Başkanı Sarah Majorczyk, "Deprem bölgesinden gelen korkunç görüntüler hepimizi çok etkiledi ve çocuklara mümkün olduğunca çabuk ve bürokratik olmayan bir şekilde yardım etmek bizim için çok önemli. Bu nedenle fonları hemen kullanıma sunuyoruz ve bu noktada bölgedeki ortaklarımızı destekliyoruz” dedi.

DİTİB 12 saatte 2,5 milyon avro topladı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB), depremlerden etkilenenlere yardımda bulunmak isteyenler için başlattığı kampanyada 12 saatte 2.5 milyon avro toplandı.

Geri Dön 08 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN