Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Mart 2023 Pazartesi

Almanya Türk Toplumu: Depremzedeler için vize uygulaması genişletilmeli

Almanya Türk Toplumu, Almanya’nın Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerden etkilenenler için hayata geçirdiği ‘kolaylaştırılmış vize’ uygulamasını eleştirdi.  

Sadece Almanya’da birinci derece akrabası bulunanlara kolay vize verilmesini eleştiren TGD Eş Başkanı Gökay Sofuoğlu, bunun ‘anlaşılır olmadığını’ savundu. 

Sofuoğlu, Alman Basın Ajansı dpa’ya verdiği demeçte, düzenlemenin birinci derece akrabaların yanı sıra kişilerin diğer yakınları ve arkadaşları için de geçerli olması çağrısında bulundu, "Bu insanlar burada kalıcı olmak istemiyor, yalnızca 50 binin üzerinde kaybın olduğu bu felaketin zorluklarından bir süreliğine de olsa uzaklaşarak nefes almak istiyor" ifadelerini kullandı. 

Dışişleri Bakanlığının son açıklamasına göre, Almanya, şu ana kadar Türkiye ve Suriye’den 2 bin 658 depremzedeye vize verdi. 2 bin 300 kişiye Schengen vizesi, 358 kişiye aile birleşimiyle kalıcı oturma izni verildi. 

Geri Dön 13 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN