Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Almanya turizmde ilk çeyrekte rekor kırdı

Almanya'da, 2024'ün ilk çeyreğinde, geçen yıla nazaran yüzde 8,4'lük artışla, otel ve pansiyon gibi konaklama tesislerinde toplam 88,9 milyon geceleme kaydedildi.

Almanya turizmde ilk çeyrekte rekor kırdı

Almanya, turizm destinasyonu olarak popülerliğini artırarak devam ettiriyor. 2024'ün ilk üç ayında, otel ve pansiyon gibi konaklama tesislerinde toplam 88,9 milyon geceleme kaydedildi. Bu rakam, Federal İstatistik Ofisi'nin verilerine göre, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,4'lük bir artışı temsil ediyor ve 2019'un ilk çeyreğindeki 86,9 milyonluk rekoru geçmiş oldu.

Yerli turistlerin geceleme sayısı bu dönemde yüzde 8,5 artarak 73,9 milyona ulaştı. Yabancı turistlerden gelen geceleme sayısı ise yüzde 7,8 artışla 15 milyon oldu. Bu veriler, en az on yatak kapasitesine sahip tesisler baz alınarak hesaplandı.

Özellikle Mart ayı, konaklama sektörü için dikkate değer bir ay oldu. Almanya içi ve yurt dışından gelen misafirlerle, konaklama tesisleri Mart 2018'deki rekoru 2.5 milyon aşarak 35.6 milyon geceleme kaydetti. Bu yılın Mart ayı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,3'lük bir artış gösterdi. Bu artışın büyük bir kısmı, Schleswig-Holstein hariç tüm eyaletlerde Mart ayında başlayan Paskalya tatilinden kaynaklandı. Yerli misafirlerin Mart ayı geceleme sayısı, geçen yıla kıyasla yüzde 13,2 artarak 30,1 milyona çıktı. Yabancı misafir sayısı ise yüzde 7,8 artışla 5,5 milyona yükseldi.

Turizm sektörü, 14 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Almanya'da gerçekleşecek Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında yeni bir rekor kırılmasını bekliyor.

Geri Dön 15 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN