Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ocak 2024 Pazartesi

Almanya, soykırım suçlamasına karşı İsrail'i koruyacak

Almanya, Güney Afrika'nın açtığı soykırım davasına İsrail lehine katılmayı planlıyor. İsrail Başbakanı Netanyahu, mevkidaşı Scholz'u arayarak teşekkür etti.

İsrail, 7 Ekim sonrası Gazze'ye düzenlediği saldırılarla ilgili soykırımla suçlanıyor. Güney Afrika, İsrail'in bu eylemlerini soykırım sözleşmesini ihlal ettiği gerekçesiyle Uluslararası Adalet Divanı'na (UAD) taşıdı.

Almanya, UAD'de üçüncü taraf olarak dahil olmayı planlıyor. Alman hükûmeti, İsrail'in eylemlerini 'meşru müdafaa' olarak değerlendiriyor ve soykırım suçlamalarını reddediyor.

Netanyahu, Scholz'a teşekkür etti

Almanya'nın bu kararı, İsrail tarafından memnuniyetle karşılandı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Alman mevkidaşı Olaf Scholz'u arayarak teşekkür etti.

Hamas'tan Almanya'ya karardan dönme çağrısı

Hamas, Uluslararası Adalet Divanında (UAD) soykırım suçlamasıyla yargılanan İsrail lehine davaya müdahil olacağını açıklayan Almanya'ya 'kararından geri dönmesi' çağrısında bulunu. Yapılan yazılı açıklamada, Almanya'nın Gazze Şeridi'nde Filistin halkına uygulanan 'etnik temizlik ve zorla yerinden edilmesini destekleyen tutumunun' kınandığı ifade edildi.

Almanya'nın davasının, UAD'nin ihtiyati tedbir kararını etkilemesi beklenmiyor. Ancak, davanın sonucu, İsrail'in uluslararası toplumdaki itibarını etkileyebilir.

Geri Dön 15 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN