Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2023 Cumartesi

Almanya sele teslim: Hafta sonu çöl sıcakları geliyor

Almanya'da son günlerde yaşanan şiddetli fırtına ve yağışlar, iki gün önce Frankfurt ve çevresinde, ardından önceki akşam ülkenin güneyinde su baskınlarına ve büyük maddi zarara yol açtı. Hafta sonu ise çöl sıcakları geliyor.

Almanya sele teslim: Hafta sonu çöl sıcakları geliyor

Almanya'nın güneyindeki Bavyera eyaletinde Mittelfranken Emniyet Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, Nürnberg kentinde ve çevresinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle ağaçlar devrildi, çatılardaki kiremitler düştü, bu da birçok bölgede hasara yol açtı. Bodrum katları ve yer altı garajlarının yanı sıra birçok cadde, alt geçit ve metro istasyonu su altında kaldı. Alt geçitlerde mahsur kalan araçlar şişme botlarla kurtarıldı. Ayrıca Nürnberg'in çeşitli bölgelerinde elektrik kesintileri yaşandı ve A73 otobanı kısmen trafiğe kapandı. Alman Demiryolları şirketi Deutsche Bahn, olumsuz hava koşullarının tren seferlerini etkilediğini belirterek, trenlerin Ulm ve Günzburg'da durmadığını bildirdi.

Şiddetli yağmur, gece saatlerinde Berlin'de de etkili oldu. Birçok bölgede su baskınları yaşandı ve önemli ölçüde hasar meydana geldi.

Önceki gün de, Hessen eyaleti başta olmak üzere bazı bölgelerde etkili olan şiddetli yağış ve fırtına sonucunda Frankfurt Havalimanı su altında kalmıştı. Uçaklar sular altında kalırken, yaklaşık 70 uçuş iptal edildi ve diğer havalimanlarına yönlendirilmişti. Aynı zamanda Baden-Württemberg, Rheinland-Pfalz ve Thüringen eyaletlerinde de aşırı yağış ve fırtına nedeniyle hayat olumsuz etkilenmişti.

Çöl sıcakları geliyor

Alman Meteoroloji Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre, bu hafta sonunda sıcaklıkların 35 dereceye kadar yükseleceği ve özellikle yaşlıların öğle saatlerinde dışarı çıkmamasının önerildiği belirtildi.

Almanya, hafta sonu Sahra sıcakları etkisi altına girecek. Ülkede dünden itibaren sıcaklıklar artmaya başladı ve hafta sonu genellikle güneşli bir hava bekleniyor. Şiddetli yağmur, dolu ve fırtınaların ardından, özellikle güney ve doğu bölgelerinde termometreler 40 dereceye kadar çıkabilir, ancak yerel olarak hâlâ şiddetli yağışlar ve fırtınaların olabileceği ifade edildi.

Bugün, güney ve doğuda çok güneşli bir hava bekleniyor. Özellikle Yukarı Ren bölgesinde sıcaklık 35 derecenin üzerinde seyredecek. Meteoroloji Dairesi, yarın da bol güneşli bir hava öngörüyor, ancak şiddetli fırtına ve yağmurlar için hazırlıklı olunması gerektiği uyarısında bulundu.

Ülke genelinde pazar günü sıcaklıkların 24 ila 34 derece arasında seyretmesi bekleniyor.

Geri Dön 19 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN