Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2024 Cuma

Almanya sel ve fırtınaya teslim

Almanya, şiddetli yağış ve fırtınanın etkisi altına girdi. Çok sayıda bölgede su baskınları yaşandı, yıldırımlar düştü ve ulaşım aksadı.

Almanya sel ve fırtınaya teslim

Batı Almanya'nın bazı bölgelerinde fırtına ve şiddetli yağış etkili oldu. Baden-Württemberg'in bazı kısımlarında sokaklar su altında kaldı ve dereler taştı. Özellikle Tübingen'in güneybatısındaki Bisingen'de bodrumlar ve sokaklar su altında kaldı. Sigmaringen bölgesinde düşen bir yıldırım ise demiryolunda arızaya neden oldu. Bu nedenle günün erken saatlerinde tren seferleri yapılamadı, gecikmeler ve kısmi iptaller yaşandı.

Hastaneyi su bastı, uçuşlar iptal oldu

Frankfurt'ta da şiddetli yağışlar etkili oldu. İtfaiye raporlarına göre, şiddetli yağış nedeniyle Bethanien Hastanesi'ne kanalizasyondan su sızdı ve kliniğin yoğun bakım bölümüne kadar ulaştı. İtfaiye, "Zararı hızla sınırlayıp yayılmasını önledik," diye açıklamada bulundu. Hastaların güvende olduğu bildirilirken; itfaiye, erken saatlerde, suyu özel ekipmanlarla çektiğini duyurdu.

Frankfurt havalimanında da çok sayıda uçuş aksadı. Fraport Havalimanı'ndan yapılan açıklamada, personelin güvenliği için, uçakların rutin bagaj yüklemelerinin yapılmadığı bildirildi. Bu nedenle çok sayıda uçuş iptal oldu ya da rötarlı gerçekleşti.

14-15 Temmuz 2021'de Almanya'da 200 kişinin ölümüne sebep olan selde, 135 kişinin öldüğü Ahr Vadisi de yağıştan etkilendi. Sokakları su basınca, bölgede yaşayanlar tedirgin oldu.

Geri Dön 03 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN