Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Mayıs 2023 Pazartesi

Almanya-Rusya gerginliği devam ediyor

Almanya’nın, nisan ayında ülkede bulunan Rus diplomatları casusluk yaptıkları gerekçesiyle ülkeden sınır dışı etmelerinin ardından; Rusya, yalnızca diplomatları değil aynı zamanda öğretmenleri de sınır dışı etme kararı aldı. Alman politikacılar duruma karşı tepkilerini gösterirken, karardan kaç kişinin etkileneceği henüz bilinmiyor. 

Daha önce her iki ülke de defalarda karşılıklı olarak diplomatlarını sınır dışı etmişti. En son nisan ayında Almanya’da bulunan Rus temsilciler casusluk yaptıkları iddiası ile sınır dışı edilmişti. Nisan ayında yaşananların ardından Rusya harekete geçti. Ancak bu sefer Rusya’yı terk etmesi gerekenler yalnızca diplomatlar değil, aynı zamanda Almanya tarafından görevlendirilen öğretmenler ve Goethe Enstitüleri çalışanları. 

Dışişleri Bakanlığı konuya dair yaptığı açıklamada  karardan kaç kişinin etkileneceğini bilmediklerini söyleyerek 'tek taraflı, haksız ve anlaşılmaz bir karar' tanımını kullandı. 

Politikacılardan tepkiler gecikmedi

SPD dış politika uzmanı Roth olayların ardından yaptığı açıklamada, hükûmetin Rus gizli servisinin tüm çalışanlarının ülkeyi terk etmesini sağlaması gerektiğini söyledi. Yeşillerin savunma ve dış ilişkilerden sorumlu politikacısı Sara Nanni de Roth’ un açıklamalarına destek verdi. Nanni, öğretmenlerin Rusya’yı terk etmeye zorlanmasını kültürel alışverişe bir saldırı olarak tanımladı. Federal Meclis'teki CDU/CSU parlamento grubunun dış politika sözcüsü Jürgen Hardt ise yaptığı açıklamada Almanya - Rusya ilişkilerinin dibe vurduğunu ve düzelmesinin zaman alacağını vurguladı. 

Geri Dön 29 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN