Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2023 Cuma

Almanya: Rusya düşmanımız, Çin rakibimiz

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un ‘tarihimizin ilk güvenlik stratejisi’ diyerek duyurduğu belgede; Rusya ‘barışa ve güvenliğe yönelik en büyük tehdit’, Çin ise ‘hem rakip hem ortak’ olarak tanımlandı.

Almanya: Rusya düşmanımız, Çin rakibimiz

Almanya tarihinin ilk kapsamlı ulusal güvenlik stratejisi hazırlandı. Rusya’nın ‘öngörülebilir gelecekte Avrupa-Atlantik bölgesinde güvenlik ve barışa en büyük tehdit’ olarak tanımladığı belgeyi, Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock sundu. Sunum sırasında konuşan Baerbock, şu ifadeleri kullandı:

21’inci yüzyılda güvenlik, hayati ilaçların eczaneden güvenli bir şekilde temin edilmesi demek. Güvenlik, arkadaşlarımızla sohbet ederken Çin tarafından gözetlenmemek ya da sosyal medyada gezinirken Rus robotlar tarafından manipüle edilmemek anlamına geliyor.

"Ukrayna'nın işgali, Alman dış politikası için 'çığır açan' bir değişim"

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şansölye Scholz da Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin, Almanya dış politikası ve savunma stratejisi için ‘çığır açan bir değişim’ olduğunu söyledi. Scholz, ayrıca, ‘yeniden silahlanmanın önemli olduğunu’ da savundu.

Almanya, önümüzdeki yıldan itibaren gayrisafi yurt içi hasılasının (GSYH) yaklaşık yüzde 2’sini savunmaya harcamayı planlıyor.

Geri Dön 16 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN