Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2024 Çarşamba

Almanya, rekabette iki sıra daha düştü

Dünya ekonomilerinin rekabet gücü açısından incelendiği araştırmada, Almanya iki sıra daha gerileyerek 24'üncü sıraya düştü.

IMD Dünya Rekabet Edebilirlik Merkezi'nin (WCC) hazırladığı raporda, Almanya 67 ülke arasında 24'üncü sırada yer aldı. Trafik ışığı hükümetinin iktidara geldiği 2021-22 yıllarında Almanya, rekabet gücü açısından 15'inci sıradaydı. Bu dönemde Almanya 9 sıra gerilemiş oldu.

Yöneticilerin değerlendirmelerini analiz ettiler

Araştırmacılar, sıralama için Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu gibi kurumların 164 istatistiksel verisini ve dünya genelinden 6 bin 600 yöneticinin değerlendirmelerini analiz etti. Almanya, 24'üncü sırada ABD (12'nci sıra), Çin (14'üncü sıra), Suudi Arabistan (16'ncı sıra) ve İzlanda'nın (17'nci sıra) gerisinde, ancak Avusturya (26'ncı sıra), İngiltere (28'inci sıra) ve Fransa'nın (31'inci sıra) önünde yer aldı. Singapur (1'inci sıra), İsviçre (2'nci sıra) ve Danimarka (3'üncü sıra) ise en iyi performansı sergileyen ülkeler oldu.

Değerlendirme nasıl yapıldı?

Değerlendirme dört alana dayanıyor: Ekonomik performans, altyapı, hükûmetin ve şirketlerin verimliliği. WCC Başkanı Arturo Bris, "Almanya değişikliklere tepki verme ve esnek bir şekilde uyum sağlama konusunda zayıf. Bu açıdan Almanya 64'üncü sırada yer alıyor ve bu nedenle Venezuela ile benzer düzeyde kötü durumda." dedi. 

Geri Dön 19 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN