Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Şubat 2024 Çarşamba

"Almanya otomobil düşmanı bir ülke oldu"

Uzmanlar, Almanya'nın; artan otopark ücretleri, yakıt fiyatları ve trafik sıkışıklığı gibi nedenlerle 'otomobil düşmanı' bir ülke hâline geldiğini savundu.

Almanya'da artan otopark ücretleri, yakıt fiyatları ve trafik sıkışıklığı, araba kullanıcılarını zorluyor. Ekonomist Prof. Dr. Ferdinand Dudenhöffer, ülkenin 'otomobil düşmanı' olduğunu ve bunun büyük ölçüde politikacıların sorumluluğunda olduğunu belirtti. CSU'dan Ulrich Lange ise trafik ışıklarında araba kullanımına karşı bir kampanya yürütüldüğünü ifade ederek, araba karşıtı tutumun bırakılması, otoyollarda hız sınırının olmaması ve şehir merkezlerinde artan otopark ücretlerinin durdurulmasını talep etti.

Koblenz, Kiel ve Tübingen gibi şehirlerde büyük araba sahipleri ve SUV sürücüleri için otopark ücretlerinde artışlar ve daha fazla ceza uygulamaları görülüyor. Ayrıca, elektrikli araç teşviklerinin aniden iptal edilmesi Alman otomobil endüstrisine darbe vurdu. Alman Şehirler Birliği, çoğu şehirde saatte 30 kilometre hız sınırının standart hâline geldiğini belirtiyor. Ankete göre, Almanların yüzde 63'ü sürücüler üzerindeki yükten şikayetçi. 2023'te sürücüler, trafikte geçen sürelerinde bir önceki yıla göre yüzde 30 artışla 427 bin saat harcadı. Karbon vergisi nedeniyle yakıt fiyatları son iki yılda önemli oranda yükseldi ve trafik cezaları da yüksek gelir kaynağı oluşturdu; Berlin'de 2023'te toplanan trafik cezaları eyalet kasasına yaklaşık 121 milyon avro kazandırdı.

Geri Dön 21 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN