Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Mart 2023 Pazartesi

Almanya - Japonya ilişkilerinde yeni dönem

Şansölye Olaf Scholz’un altı bakanı ile gerçekleştirdiği Tokyo ziyareti sonucunda iki ülke arasında ekonomi ve güvenlik konularında işbirliği sağlandı. 

Deustcne Welle’nin haberine göre Scholz ziyareti Japon-Alman ilişkilerinde yeni bir ivme olarak tanımladı. Değerlerin ortaklığını ve birlikte hareket etmenin önemini vurgulayan Scholz, "Bağımlılıkları azaltmak ve ekonomilerimizin direncini artırmak istiyoruz" dedi. 

Japonya Başbakanı Fumio Kishida ise iki ülke arasındaki ilişkilere dikkat çekerek, mineraller, yarı iletkenler, bataryalar ve diğer stratejik alanlarda tedarik zincirlerini güçlendirme konusunda anlaşıldığını söyledi. Kishida, Çin’in özellikle piller ve güneş paneli üretiminde küresel olarak sağladığı öneme atıfta bulunarak bu işbirliğinin değerini vurguladı. 

Ukrayna savaşının neden olduğu ekonomik sıkıntılar ve Rusya-Çin arasındaki yakınlaşma, Almanya ve Japonya’yı işbirliğine yönlendirdi. Özellikle ticaret yollarının korunması ve enerji kaynaklarının güvenliği iki ülkenin de gündeminde bulunan konular. Bunun yanı sıra iki ülkenin gelecekte savunma ve güvenlik konularında da işbirliği yapmak istediği konuşuluyor. 

Geri Dön 20 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN