Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Eylül 2023 Cuma

Almanya ile İsrail arasında 'Arrow 3' anlaşması

Almanya ile İsrail arasında, başkent Berlin'de Arrow 3 hava savunma sisteminin satışına ilişkin 4 milyar avroluk bir anlaşma imzalandı. İsrail yapımı sistem, Alman hava savunmasına entegre edilecek.

Berlin'deki Savunma Bakanlığında düzenlenen bir törende, Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius ve İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant arasında önemli bir anlaşma imzalandı. Alman Bakan Pistorius, imza töreninin ardından yaptığı basın açıklamasında, İsrail ile söz konusu anlaşmanın imzalanmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, "Bu, iki millet için tarihi bir gün" dedi.

Anlaşma, Arrow 3 adlı savunma sisteminin Alman hava savunmasına entegre edilmesini içeriyor. Böylece, sistemin balistik füzelerle mücadelede kullanılması sağlanacak. Pistorius, özellikle Ukrayna-Rusya savaşında uzun menzilli füzelerin kullanılmamasına rağmen hava savunmasının ne kadar önemli olduğunun görüldüğüne dikkat çekti. Alman Savunma Bakanı, aynı zamanda bu anlaşmayla birlikte, Almanya'nın ve Avrupa'nın güvenliği için İsrail'in de önemli bir katkı sağladığını belirtti.

Kullanıma geçmesi 2025'i bulabilir

Anlaşma, Arrow 3 sisteminin Almanya'ya satışına yönelik ilk adımı temsil ediyor, ancak sistemin kullanıma geçmesi için 2025 yılına kadar sürebilir.

Askeri bilgi ve istihbarat paylaşımı

İsrail Savunma Bakanı Gallant da bu anlaşmanın İsrail ve Almanya'nın güçlü bir ortaklık oluşturduğunun bir göstergesi olduğunu vurguladı. İki ülke arasındaki ilişkilerin artık hassas istihbarat ve askeri bilgi paylaşımını içerecek kadar yakın olduğunu belirtti.

Yaklaşık 4 milyar avroya mâl olması beklenen Arrow 3 sistemi, İsrail tarihindeki en büyük silah anlaşmalarından biri olarak kabul ediliyor. Alman hükûmeti, Rusya-Ukrayna Savaşı sonrası silah alımı için büyük bir bütçe ayırdı. Arrow 3 sistemi, Almanya ve komşu ülkelerin potansiyel füze saldırılarına karşı daha iyi korunmasını amaçlıyor.

Geri Dön 29 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN