Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2023 Cumartesi

Almanya eğitimde dijitalleşmede sınıfta kaldı

Almanya'da eğitim alanında da dijitalleşme konusunda ciddi eksiklikler yaşanıyor. Birçok okul hâlâ temel ekipmanlara ve internet bağlantısına sahip değil.

Dijital Dernek Bitkom tarafından yapılan bir ankete göre, 14 ila 19 yaş arasındaki gençlerin yüzde 87'si, okullarındaki en büyük sorunun WiFi eksikliği veya yokluğu olduğunu ifade etti. Ankete katılanların yüzde 59'u öğretmen açığını da dile getirdi.

Öğrencilerin yüzde 56'sı, okullardaki en önemli sorunun "teknik donanım eksikliği" olduğunu belirtti. Yüzde 42'si ise öğretmenlerin dijital medyayı nasıl kullanacaklarını bilmediklerinden şikayetçi olduklarını ifade etti.

Bitkom Başkanı Ralf Wintergerst, ankete dair yaptığı açıklamada, eğitimde dijitalleşmenin sadece altyapı ve cihazlarla sınırlı olmadığını, nitelikli öğretmenlerin de önemli bir faktör olduğunu vurguladı. Wintergerst, "Öğrenciler için, dijitalleşmede teknolojik unsurların yanı sıra nitelikli öğretmenlerin varlığı da son derece önemlidir" dedi.

2018 yılında dönemin hükûmeti (CDU/CSU - SPD) "Okullar için Dijital Anlaşması" adı altında 5 milyar avroluk bir finansman programı başlatmıştı. Ancak eyaletler bu programı yeterince uygulamadılar.

Trafik ışığı hükûmetinin koalisyon anlaşmasında 2030'a kadar sürecek yeni bir baskı sözü vermesine rağmen, programın "Digital Pact School 2.0" olarak devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmış değil.

Geri Dön 12 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN