Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ekim 2023 Salı

Almanya: Avrupa'da savaş çıkabilir, hazırlanıyoruz

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Avrupa'da savaş tehlikesinin olduğunu ve Alman ordusunun ve toplumun her an savaşa hazır olması gerektiğini söyledi.

Almanya: Avrupa'da savaş çıkabilir, hazırlanıyoruz

Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius, Alman devlet televizyonu ZDF'de katıldığı bir programda, Avrupa'da savaş tehlikesinin olduğunu ve Alman ordusunun ve toplumun her an savaşa hazır olması gerektiğini söyledi.

SPD'li Bakan, "Avrupa'da savaş tehdidi olduğu fikrine yeniden alışmamız gerekiyor" dedi. Orta Doğu'daki çatışmanın ve Rusya - Ukrayna savaşının Almanya'yı da etkileyebileceğini vurgulayan bakan, "Almanya, kendini savunabilme kapasitesine sahip olmalı, bu hem Bundeswehr hem de toplum için geçerli. Savaşa hazır hale gelmeliyiz" dedi. Alman Savunma Bakanı ayrıca, Almanya'nın Orta Doğu'daki ihtilafın daha da tırmanmasını önlemek için her şeyi yapacağını belirtti.

Bakan Pistorius, Bundeswehr'in uzun bir süredir ihmal edildiğini söyleyerek, 30 yılda berbat olan ve tükenen her şeyin 19 ayda telafi edilemeyeceğini ifade etti. Ayrıca, Bundeswehr için 100 milyar avro değerinde özel bir fonun oluşturulmasının yanı sıra yapısal değişikliklerin de bir 'dönüm noktası' olduğunu söyledi ve "Almanya, 4-5 yılın sonunda tamamen farklı bir hale gelecek" dedi.

Bakan Pistorius, tüm bu zorluklara rağmen Bundeswehr'in Avrupa'daki NATO içinde en güçlü silahlı kuvvetlerden biri olduğunu vurguladı.

Ekonomi Bakanı Robert Habeck ise daha önce Bundeswehr'e daha fazla kaynak ayrılması gerektiğini dile getirdi. Yeşiller Partili Bakan, özel fonun süresi dolmadan önce finansman için planlama yapılması gerektiğini söyledi. Alman ordusu için açıklanan 100 milyar avroluk özel fonun Ukrayna savaşı başladığında oluşturulduğunu hatırlatan Habeck, bu fonun tüketilmesinin ardından finansmanın nasıl sağlanacağına şimdiden odaklanılması gerektiğini vurguladı. Borç freninin sona erdirilmesini isteyen Habeck, "Dönüm noktasını ciddiye alıyorsak, Almanya'nın güvenliği için daha fazla kaynağa ihtiyacımız var" dedi.

Geri Dön 31 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN