Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Eylül 2023 Cuma

Almanya AB'ye koyduğu blokajı kaldırdı

AB'nin düzensiz göçle mücadele amacıyla oluşturduğu 'Göç ve İltica Anlaşmasına' haftalardır blokaj koyan Almanya, aldığı yeni bir kararla anlaşmayı destekleyecek.

Alman Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Brüksel'deki AB toplantısında, Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokratik Parti'den (FDP) oluşan koalisyon hükûmetinin, yeni bir metin önerisi üzerinde anlaştığını açıkladı. Faeser, yaptığı açıklamada, "Daha fazla değişiklik yapmamız gerekebilir, ancak bugün sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz" dedi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un kabinesi, AB istişarelerinden önce kriz yönetmeliğini artık engellememeye karar verdi. Bu yönetmelik, AB ülkelerine yönelik düzensiz göçü sınırlamayı amaçlıyor ve göçte aşırı artış olması durumunda düzensiz göçmenlerin gözaltı sürelerinin uzatılması ve koşulların belirlenmesi gibi bazı yeni yöntemler içeriyor.

Alman hükûmeti, bu öneriyi, AB ülkelerinin göçmenlere yönelik koruma standartlarını düşürebileceği gerekçesiyle haftalarca engellemişti. Alman Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ve bazı Alman siyasetçiler, anlaşma metninde yer alan bazı maddelerin 'çok sayıda kayıtsız mültecinin Almanya'ya gönderilmesini teşvik edebileceği' endişelerini dile getirmişti.

Merz-Faeser atışması

CDU lideri Friedrich Merz, göçmenlere yönelik “Sığınmacılar dişlerini yaptırıyor, Alman vatandaşları dişçiden randevu alamıyor. 300 bin mültecinin başvurusu reddedildi. Buna rağmen ülkeyi terk etmiyorlar ve yardım alıyorlar. Halk bunu görüyor ve çıldırıyor” ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Faeser ise, “En zayıfların sırtına yüklenen acınası bir popülizm. AfD’yi güçlendiriyor” sözleriyle CDU liderine tepki gösterdi.

Geri Dön 29 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN