Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Ocak 2023 Cuma

Almanların yüzde 90’ı "Ülkede ırkçılık var" dedi

Mülteciler ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Reem Alabali-Radovan, başkent Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, Alman toplumundaki ırkçılık sorunu üzerine hazırlanan son raporu sundu. Rapora göre Almanların yüzde 90'ı ülkede ırkçılık olduğu kanaatinde.

Alabali-Radovan, "Almanya’da ırkçılık, mevcut durum, eylem alanları ve önlemler" raporunu tanıttı. Bakan, araştırmaların ırkçılığın ciddi bir toplumsal sorun olduğunu ortaya koyduğunu belirtti. 

Alabali-Radovan, "Araştırmada halkın yüzde 22'si ırkçılığa maruz kaldığını ifade etti. Yüzde 90'ı da ‘ülkemizde ırkçılık var’ dedi. Bu önemli bir bulgu. Böylece ırkçılığa karşı mücadelede son birkaç yılın ihmalkarlıklarını telafi edebilir ve harekete geçebiliriz” ifadelerini kullandı.

Günlük yaşamda çok sayıdaki insanın karşılaştığı ırkçılığın soyut bir tehdit olmadığının altını çizen Alabali-Radovan, "Irkçılık demokrasimiz için büyük bir tehlikedir" ifadelerini kullandı. 

Alabali-Radovan, Almanya'da yılda yaklaşık 22 bin aşırı sağcı saldırı düzenlendiğini, her 24 dakikada bir aşırı sağcı suç işlendiğini aktardı. 

Ülkede başörtülü kadınların da ayrımcılığa uğradığını anlatan Alabali-Radovan, başörtülü ve Alman ismi olmayan kadınların diğer kadınlara göre iş görüşmelerine çağrılmak için ortalama 4,5 kez daha fazla iş başvurusu yaptığını söyledi. Alabali-Radovan, bu tür yapısal ırkçılıkla mücadele edilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Geri Dön 13 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN