Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ağustos 2023 Salı

Almanların yüzde 80’i sağlıksız yaşıyor: Günde 9,2 saat oturuyor

Almanya'da yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, çoğu Alman vatandaşı sağlığına yeterince özen göstermiyor.

Alman Sağlık Sigortası (DKV) ve Köln Spor Akademisi tarafından yürütülen araştırmada, halkın yaklaşık yüzde 80'inin kısmen sağlıksız bir yaşam tarzı benimsediği belirlendi. Aynı zamanda, insanların günde ortalama 9,2 saatini oturarak geçirdiği ortaya çıktı. Özellikle 18 ila 29 yaş arasındakilerde bu süre 10 saatin üzerine çıkıyor.

Köln Spor Akademisi'nden Profesör Ingo Froböse, düzenli fiziksel aktivitenin önemini vurgulayarak, "Günlük oturma süresini azaltarak, ölüm riskini önemli ölçüde azaltabiliriz. Sağlığınızı oturarak tehlikeye atmaktan kaçının!" şeklinde konuştu.

Araştırmaya göre, katılımcıların sadece yüzde 17'si sağlıklı bir yaşam için gerekli beş koşulu yerine getiriyor. Bu beş koşul; yeterli fiziksel aktivite, dengeli beslenme, sigara kullanmama, alkol tüketimini sınırlama ve stres faktörlerini azaltma olarak sıralanıyor.

En sağlıklı yaşam tarzına sahip eyaletler Rheinland-Pfalz/Saarland ve Baden-Württemberg iken, en sağlıksız yaşam tarzına sahip eyalet ise Kuzey Ren-Vestfalya olarak belirlendi.

Ülkedeki sağlıklı yaşam tarzını benimseyenlerin oranı, 2021'e göre artmış gibi görünüyor. 2021'de bu oran yüzde 11 olarak kaydedilmişti. Ancak araştırma yazarları yüzde 17'nin hala yeterli bir oran olmadığını belirtiyor.

Geri Dön 15 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN