Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Mart 2023 Cuma

Almanların yarısından fazlası savaşa katılmaktan korkuyor

Yapılan bir araştırmaya göre, Almanların yüzde 55’i, Almanya’nın bir savaşa dahil olmasından korkuyor.

Almanya’da sigorta şirketi R+V tarafından yapılan 'Almanların korkuları' başlıklık ankete katılanların  yüzde 55’i, Almanya’nın bir savaşa dahil olmasından korktuğunu belirtti. Aynı zamanda, Almanların yüzde 63'ü olası bir savaş durumunda Almanya’nın kendini savunamayacağından korkuyor. Bu oran doğuda yüzde 66, batıda ise yüzde 53 olarak kaydedildi. 

Araştırmada, son 30 yıl içinde Almanya'nın savaşa müdahil olmasına ilişkin daha büyük bir korkunun yüzde 60’lık oranla 1999’daki Kosova Savaşı esnasında görüldüğü belirtildi.

“Bundeswehr’in silah ve teçhizattan yoksun olması yeni bir şey değil”

R+V araştırmasında danışmanlardan Siyaset Bilimci Prof. Dr. Isabelle Borucki, “Bundeswehr’in silah ve teçhizattan yoksun olması yeni bir şey değil. Ancak şimdi medyada şıkça gündeme gelince, insanların zihninde yer ediyor ve bu da insanları korkutuyor” dedi. 

Geri Dön 24 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN