Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Almanların yarısı esrar kokusundan rahatsız

Almanya'da yapılan bir anket, halkın yüzde 48'inin özellikle restoranlarda esrar kokusundan rahatsız olduğunu ortaya koydu.

Almanya'da 1 Nisan'dan itibaren yürürlüğe giren kısmi esrar serbestisi sonrasında, restoranlarda esrar kokusundan rahatsız olanların sayısının yarı yarıya olduğu belirlendi. Özellikle açık hava restoranlarında müşteriler esrar dumanını rahatsız edici buluyor.

DPA için Yougov tarafından yapılan ankete göre, Almanların yüzde 48'i esrar kokusunu 'oldukça rahatsız edici' bulduğunu ifade etti. Gastronomi sektöründe esrar kullanımına ilişkin kuralların nasıl belirlenmesi gerektiği sorulduğunda, katılımcıların yüzde 48'i esrarın hiçbir şekilde izin verilmemesi gerektiğini, yüzde 14'lük bir kesim ise sadece belirli yerlerde kullanılmasına izin verilmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti.

Restoran işletmecilerinin yetkileri neler?

Alman Oteller ve Restoranlar Birliği (Dehoga) restoran işletmecilerinin, misafirlerinin iç ve dış mekanlarda veya belirli yerlerde esrar içilmesini yasaklayabileceğini açıkladı. İşletmeciler, mülkiyet haklarını kullanarak bu tür yasakları uygulayabilirler.

Okullarda esrar sorunu

Düsseldorf Çocuk Doktorları Başkanı Monica Naujoks, okullarda esrar kullanımının büyük sorunlara neden olduğunu ve bu konunun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini vurguladı. Naujoks, izin verilen miktarların çok yüksek olduğunu ve bu durumun çılgınca olduğunu belirtti. Naujoks, esrarın ilaç gibi kullanılmasının hızla psikolojik bağımlılığa yol açabileceğini ifade etti.

Öğretmenler Birliği: Tehlike arttı

Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Stefan Düll ise, tehlikenin arttığını ve öğretmenlerin bu durumdan özellikle etkileneceğini belirtti. Düll, esrar içmiş öğrencilerin disiplin cezaları alabileceğini ve duruma göre kolluk kuvvetlerinin devreye girebileceğini söyledi. Ayrıca, reşit olmayanlara yönelik sigara karaborsasının artık esrarı da kapsayacak şekilde genişlediğini ekledi.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN