Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Eylül 2023 Çarşamba

Almanların yardımı İtalya’yı kızdırdı: Meloni'den Scholz'a mektup

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Şansölye Olaf Scholz'a yazdığı mektupla, Akdeniz'deki göçmenleri kurtaran STK'lere destek verilmesine tepki gösterdi.

İtalya ve Almanya arasındaki düzensiz göç konusundaki anlaşmazlık sürüyor. Göç karşıtı bir hükûmetin lideri olarak göreve gelen İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'a bir mektup yazarak, Almanya'nın Akdeniz'de düzensiz göçmenleri kurtaran sivil toplum kuruluşlarını (STK) mali olarak desteklemesine şaşırdığını ifade etti.

İtalyan basınına göre, Meloni, Alman mevkidaşı Scholz'a 23 Eylül'de gönderdiği mektupta, Alman hükûmetinin İtalyan hükûmeti ile koordinasyon olmadan Akdeniz'de kurtarma operasyonları düzenleyen ve göçmenleri İtalya'ya getiren STK'leri önemli fonlarla destekleme kararı aldığını öğrendiğini belirtti.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani da konuyla ilgili açıklamasında, Alman mevkidaşıyla Alman hükûmetinin STK'leri finanse etme kararı hakkında görüşeceğini ve bu kararın tuhaf olduğunu ifade etti.

Ayrıca, İtalya Savunma Bakanı Guido Crosetto da bu karara tepki göstererek, Berlin'in dost bir ülkeyi zora soktuğunu ve İtalya'nın yardım taleplerine bu şekilde yanıt vermesini anlamadığını söyledi.

Geri Dön 27 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN