Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Ocak 2023 Çarşamba

Almanların üçte ikisi nükleer santrallerin devam etmesini istiyor

Almanya'da yapılan bir ankete göre, her üç Almandan ikisi, 15 Nisan'da durdurulması planlanan nükleer santrallerin çalışma sürelerinin uzatılmasını istiyor.

Almanların üçte ikisi nükleer santrallerin devam etmesini istiyor

Insa'nın BILD Gazetesi için yaptığı ankete göre, Almanya sakinlerinin üçte ikisi nükleer santrallerin çalışma süresinin uzatılmasını istiyor. Ancak yine BILD'in yayımladığı bir habere göre, koalisyom ortağı FDP, 15 Nisan'da kapatılması planlanan santrallerin faaliyet süresinin uzatılması yönündeki ısrarından vazgeçmiş görünüyor. FDP'li bir meclis üyesi, Yeşiller ve SPD’nin  santrallerle ilgili baskılarına siyasi olarak direnemeyeceklerini dile getirdi. 

Ekonomi Bakanı Habeck, FDP'li Ulaştırma Bakanı Volker Wissing’in nükleer santrallerle ilgili uzman komisyonu kurulması talebini reddetti. 

Son anketlere göre ciddi oy kaybeden FDP, ülke borcunun 2,3 trilyon avroya yükselmesi, 2035'ten itibaren benzin ve dizelle çalışan yeni araçların satışının yasaklanması ve vatandaşlara yönelik vergi indirimleri yapılmaması nedeniyle seçmenleri tarafından topa tutuluyor. 

CSU: Elektrik kesintilerine neden olabilir

CSU'lu ekonomist Clemens Baumgärtner, Bavyera'daki 'Isar 2' nükleer santralinin kapatılması durumunda Münih’te elektrik kesintileri ve Bavyera'da büyük mali kayıplar yaşanabileceğini söyledi.

BILD gazetesine konuşan CSU’lu ekonomist, Bavyera'daki santralin en az 2025'e kadar çalışması gerektiğini dile getirdi, santralin faaliyetinin uzatılmaması durumunda elektrik arzının risk altına gireceği, bunun da BMW, Man gibi büyük şirketlerin Münih ve Bavyera’dan taşınmasına sebep olabileceğini iddia etti. 

Geri Dön 11 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN