Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

Almanların üçte biri işinden memnun değil

Almanya'daki çalışanların yüzde 37'si iş değiştirmeyi düşünüyor. Z kuşağında ise bu oran yüzde 50'yi buluyor.

Almanya'da Federal İstatistik Dairesi'nin verilerine göre, işgücü piyasasının yaklaşık üçte biri önümüzdeki 15 yıl içinde emeklilik yaşına ulaşacak. Bu durum, özellikle hizmet ve imalat sektörlerinde nitelikli iş gücü açığının artmasına yol açacak. Şirketler, dijitalleşme ve otomasyon süreçleri ile yurt dışından vasıflı işçi alımı gibi yöntemlerle bu açığı nasıl kapatacakları konusunda endişelerini dile getiriyor.

Forsa araştırma şirketinin Xing sosyal iş ağı için yaptığı ankete göre, Almanya'daki çalışanların yüzde 37'si iş değiştirmeyi düşünüyor. Bu, her üç Alman çalışandan birinin işinden memnun olmadığı anlamına geliyor. Z kuşağı olarak adlandırılan 18-29 yaş aralığındaki gençlerin yarısı ise mevcut işlerini değiştirmeyi planlıyor.

Censuswide tarafından LinkedIn için yapılan başka bir ankete göre, çalışanların yüzde 69'u için uzun vadeli iş güvencesi öncelikli bir konu. Gallup'un Almanya'daki çalışan bağlılığı üzerine yaptığı son ankette ise, çalışanların sadece yüzde 17'si iş yerine yüksek düzeyde duygusal bağlılık hissediyor.

Yöneticiler ile çalışanlar arasındaki algı farklılıkları da dikkat çekici. Yöneticilerin yüzde 97'si iyi bir yönetici olduklarına inanırken, çalışanların sadece dörtte biri yöneticilerinden memnun. Bu veriler, Alman iş piyasasında hem iş gücü açığı hem de çalışan memnuniyeti konusunda önemli zorlukların olduğunu gösteriyor.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN