Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Ocak 2023 Çarşamba

Almanların en büyük kaygısı enflasyon

Almanya'da yapılan bir ankete göre vatandaşların 2023'te en çok kaygı duyduğu konu enflasyon ile birlikte hayat pahalılığı oldu. Almanları en çok kaygılandıran durumlardan biri de 'enerji güvenliği' oldu. 

Bild am Sonntag adına Insa'nın yaptığı ankete göre Almanlar 2023'te en fazla enflasyondan kaygı duyuyor. Anketteki yüzde 63'lük dilim enflasyon ile birlikte hayat pahalılığından kaygılandıklarını dile getirdi. Ankete göre Almanların yüzde 41'i enflasyonun artacağı yüzde 37'sinin de 'aynı kalacağı' görüşü yer aldı. 

Almanların, en çok endişe duyduğu konular arasında yüzde 61 ile ikinci sırayı enerji güvenliği aldı. Halkın doğal gazın nereden geleceğini sorguladığı bildirildi. Almanlar, kış aylarında ısınıp ısınamayacaklarını merak ediyor. 

İki kişiden biri emeklilik sistemi hakkında kaygılı

Ankette her iki kişiden birinin (yüzde 54) emeklilik sistemi, konut fiyatı artışı ve bakım hizmetlerinde sıkıntı yaşamaktan kaygılandığı kaydedildi.

Güvenlik sorunu ise Almanların gündeminin en alt sıralarında yer aldı. Almanların yalnızca yüzde 26'sı Alman ordusu Bundeswehr’in güçlendirilmesini talep etti. Korona salgını da benzer şekilde Almanların gündeminde yer almadı.

Geri Dön 04 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN