Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ocak 2024 Salı

Almanlar Scholz yerine Pistorius'u istiyor

Almanya'da yapılan bir ankete göre, Almanların neredeyse üçte ikisi (yüzde 64,3) Başbakan Olaf Scholz'un yerine Savunma Bakanı Boris Pistorius'un geçmesini istiyor.

Almanlar Scholz yerine Pistorius'u istiyor

Bild gazetesi adına INSA tarafından düzenlenen kamuoyu yoklamasına göre, SPD seçmenin bile neredeyse yarısı (yüzde 47,9) başbakanlığın Scholz'dan Pistorius'a geçmesini istedi. INSA Başkanı Hermann Binkert, anket sonuçlarının Pistorius'a özel bir konumuna dikkat çekti. Binkert, "Popülerlik oranları, Sol Parti'den AfD'ye kadar tüm partilerin seçmenleri arasında yüksek. Pistorius'a karşı temel bir sempati var" dedi.

Bu pazar seçim olsa...

Son INSA anketine göre bu pazar Federal Meclis seçimleri olsa, Sosyal Demokratlar sadece yüzde 16 oy alabilecek. Yani ilk sırada olan Birlik (CDU/CSU) partilerinin (yüzde 31) neredeyse yarısı kadar oya sahip olacak. İkinci sıradaki aşırı sağcı AfD partisi ise bu pazar seçim olsa yüzde 23’lük oyla yükselişini sürdürecek. Trafik ışığı koalisyonunun ortağı Yeşiller Partisi yüzde 12 oy alarak SPD’nin 4 puan gerisinde yer alacak.

Yaşananlar ve anket sonuçlarına göre; Almanya'nın doğusundaki 3 eyalette bu yıl eylül ayında yapılacak seçimler SPD açısından beklenen felakete dönüşürse, partinin 'acil freni çekip' Pistorius'u başbakan yapabileceği konuşuluyor.

Geri Dön 09 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN