Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2024 Pazartesi

Almanlar Rusya'nın saldıracağını düşünmüyor

Rusya'nın Avrupa'ya saldırabileceği yönündeki uyarılara rağmen, Alman halkının önemli bir kısmı, Almanya'ya Rus saldırısı ihtimalini düşük görüyor.

Batılı güvenlik uzmanlarının Rusya'nın yakın gelecekte NATO bölgesine saldırı düzenleyebileceği yönündeki uyarılarına rağmen, Almanya'da yapılan bir kamuoyu araştırması, Alman halkının bu ihtimali düşük gördüğünü ortaya koydu.

dpa haber ajansının YouGov ile gerçekleştirdiği ankete göre, Almanların yalnızca yüzde 36'sı Rus ordusunun 2030'a kadar bir NATO ülkesine saldırmasını 'olası' ya da 'görece olası' olarak değerlendirirken, yüzde 48'i bu senaryonun olası olmadığını düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 15'i ise bu konuda bir görüş belirtmedi.

'Rusya saldırmaz' diyenlerin oranı en yüksek AfD'de

Aşırı sağcı AfD'ye oy verenler arasında, Rusya'nın saldırısını olası görmeyenlerin oranı diğer parti seçmenlerine göre daha yüksek. Münih Güvenlik Konferansı Başkanı Christoph Heusgen, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eski Sovyetler Birliği sınırları içinde "Büyük Rusya"yı yeniden kurma hedefinde olduğunu iddia etti. Savunma Bakanı Boris Pistorius ise, Rusya'nın Ukrayna'da gereğinden fazla mühimmat ve silah ürettiğine dikkat çekerek, bu durumun başka bir saldırı ihtimalini gösterdiğini belirtti.

Orduya güven düşük

YouGov'un anketine göre, Alman Ordusu'na (Bundeswehr) güven düşük seviyede. Ankete katılanların yüzde 39'u ordunun ülkenin savunması için yetersiz hazırlandığını düşünüyor. Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, sivil savunmanın önemine vurgu yaparak, modern helikopterler ve diğer gerekli teçhizata daha fazla yatırım yapılacağını ifade etti.

Geri Dön 13 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN