Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Kasım 2023 Cumartesi

Almanlar Orta Doğu’da yaşananlardan endişeli

ARD-DeutschlandTrend anketine göre; Almanların dörtte üçü, Orta Doğu’daki olayların kendilerini büyük ölçüde etkilediği kanaatinde. 

Ankete katılanların yüzde 78’i, çatışmanın bölge ülkelere sıçramasından endişeleniyor. Ankete göre; yüzde 81 kaçırılan rehineler için endişelenirken, yüzde 72 Filistinli siviller ve yüzde 65 İsrailli siviller için endişeli. Almanların yüzde 43’ü İsrail ordusunun eylemlerini ‘uygun’ veya ‘yetersiz’ buluyor. Buna karşılık yüzde 41 ise saldırıların çok ileri gittiği görüşünde.

Kim sorumlu?

Yaşananlardan kimin, ne derecede sorumlu olduğuna ilişkin soruya verilen cevaplarda, yüzde 77’i Gazze’deki sivillerin durumundan Hamas’ı ‘kısmen’ veya ‘tamamen’ sorumlu buluyor. Tamamen İsrail’i sorumlu bulanlar yüzde 15 iken; yüzde 42 ise İsrail’i ‘kısmen’ sorumlu görüyor. Yani Almanların yüzde 57’sine göre İsrail, Gazze’deki sivillerin durumundan ‘kısmen’ veya ‘tamamen’ sorumlu.

Wagenknecht’e destek yüksek

Aynı ankette, birkaç gün önce yeni parti kuracağını resmen açıklayan Sahra Wagenknecht de soruldu. Ankete göre, Almanların yüzde 36’sı, böyle bir partinin ülke siyaseti için olumlu olacağı kanaatinde. Yüzde 51 ise tersine, Wagenknecht’in partisinin siyasete olumsuz katkı yapacağından endişeli.

Geri Dön 04 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN