Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Şubat 2023 Cuma

Almanlar ‘nükleere devam’ diyor

Yapılan son ankete göre Almanların yüzde 71’i nükleer enerjiye devam edilmesinden yana. Nükleerden vazgeçilmesini isteyenlerin oranı da yüzde 29’da kaldı.

Konrad-Adenauer-Vakfı (KAS) tarafından yapılan ankete göre Almanların yüzde 71, trafik ışığı koalisyonunun kararlaştırdığının aksine nükleer enerji kullanımının Almanya için sonlandırılmasına karşı olduğunu söyledi. 

Koalisyonun küçük ortağı FDP ile ana muhalefetteki Hristiyan Demokratlar halk iradesinin yerine getirilmesini istiyor. CDU Ekonomi Politikaları Uzmanı Julia Klöckner BILD’e konuştu ve “Mevcut enerji krizi göz önüne alındığında, karbondioksit içermeyen nükleer enerjiyi kapatmak ve bunun yerine daha çok kömürle çalışan elektrik santralleri çalıştırmak ihmalkârlıktan başka bir şey değil” dedi. CDU’lu Mark Helfrich de, nükleer enerji kullanımından vazgeçilmesini küçük bir azınlığın ideolojik dayanması olarak değerlendirdi. 

Yine BILD’e konuşan FDP’li Michael Kruse de Alman halkının nükleer santrallerin kullanımına devam edilmesini istediğine işaret ederek “İklim bunun için bize teşekkür edecek” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 03 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN