Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da çalışmayan geri gitsin tartışması - 24 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Kasım 2023 Salı

Almanlar Noel hediyesinden de kıstı

Almanya'da artan fiyatlar ve belirsizlik, birçok kişinin Noel döneminde hediye bütçelerinde tasarrufa gitmesine neden oluyor.

Danışmanlık firması EY tarafından yapılan anket, Almanların bu yıl Noeli için geçen yıla göre ortalama 2 avro daha az harcamak istediğini ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde 40'ı hediye bütçesinde tasarrufa gideceğini söyledi.

Buna göre, Almanlar pandemi öncesinde Noel hediyesi için ortalama 281 avro ayırırken, şimdi 250 avro ayırmayı planlıyor.

Neredeyse her iki kişiden biri Noel hediyesi olarak hediye çeki veya doğrudan nakit para vermeyi tercih ediyor. Üçte biri, oyuncak ve yiyecek veya çikolatayı tercih ediyor. Onları giyim ve kitap takip ediyor.

Diğer taraftan internet satışlarındaki hediye bütçesi ise 111 avrodan 117 avroya çıkıyor. En büyük kaybedenler ise perakende mağazaları ve AVM'ler oluyor.

Geri Dön 14 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN