Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Eylül 2023 Salı

Almanlar kiracı

Avrupa Birliği ülkelerinde, nüfusun yüzde 69,9'u kendine ait evde yaşıyor. Bu oran Almanya'da ise sadece yüzde 49,1. Yani Almanların yarısından fazlası kiracı.

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde ev sahipliği oranlarının düştüğü belirtiliyor. Eurostat'ın verilerine göre, AB'de yaşayan nüfusun yüzde 69,9'u kendi konutlarında yaşıyor. Ancak bu oran Almanya'da yüzde 49,1, Avusturya'da yüzde 54,2, Danimarka'da ise yüzde 59,2 seviyelerinde bulunuyor. Öte yandan, Hırvatistan, Macaristan, Slovakya ve Romanya gibi ülkelerde bu oran yüzde 90'ın üzerinde.

Kiralık konutlarda yaşayanların oranı ise AB nüfusunun yüzde 30,1'ini oluşturuyor. Almanya, yüzde 50,9'luk kiracı oranıyla listenin başında yer alıyor. Almanya'yı yüzde 45,8 ile Avusturya, yüzde 40,8 ile Danimarka ve yüzde 35,3 ile Fransa izliyor.

Özellikle Fransa'da konut sorunları yaygınlaşmış durumda. Abbe Pierre Vakfı'nın 2022 raporuna göre, Fransa'da 4,15 milyon kişi barınma sorunları veya insanlık dışı koşullarda yaşamla karşı karşıya. Bu sorunların üstesinden gelmek için Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, konut sıkıntısı yaşanan bölgelerde vatandaşların konutlara daha kolay erişebilmeleri için bankalarla iş birliği yaparak kredilere daha kolay erişim sağlamayı ve 0 faizle kredi imkanları sunmayı planlıyor.

Geri Dön 26 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN