Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2023 Çarşamba

Almanlar işini yapay zekaya kaptırmaktan korkuyor

Yapılan bir araştırmaya göre; Almanya'daki her 5 çalışandan 2'si işini yapay zekaya kaptırmaktan korkuyor. 

Boston Consulting Group'un uluslararası bir anketine göre, çalışanlar yapay zekadan dolayı geleceklerini kaybetme endişesi yaşıyor. Almanya'dan araştırmaya katılanların yüzde 40'ı, dünya genelinde ise yüzde 36'sı yapay zeka nedeniyle işlerini kaybedeceğine inanıyor.

18 ülkeden 13 bine yakın çalışanın katıldığı bu araştırma, yapay zekanın nasıl algılandığı konusunda önemli veriler sunuyor. Ancak uzmanlar, yapay zekanın iş piyasasında ne kadar devrim yaratacağının henüz tahmin edilemediğini belirtiyorlar.

Almanya'daki İşgücü Piyasası ve Mesleki Araştırma Enstitüsü (IAB), bağımsız olarak yapay zeka araştırmalarının yanı sıra mesleklerin dijitalleşme ve otomasyon potansiyelini uzun süredir inceliyor.

Geri Dön 05 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN