Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mart 2024 Perşembe

Almanlar geçen seneye göre daha mutsuz

Dünya Mutluluk Günü olarak kutlanan 20 Mart'ta, Finlandiya dünyanın en mutlu ülkesi olarak belirlendi. Almanya ise 17'den 24'üncü sıraya düştü.

20 Mart, Dünya Mutluluk Günü olarak bilinir ve bu özel gün, insanların hayatındaki evrensel hedefler ve arzular arasında mutluluk ve esenliğin önemini vurgulamak için 2012 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edildi. Bu sene yayımlanan Birleşmiş Milletler destekli Dünya Mutluluk Raporu'nda Finlandiya, ardı ardına 7'nci kez dünyanın en mutlu ülkesi olarak belirlenirken, Almanya'nın mutluluk sıralamasında 16'ncı sıradan 24'üncü sıraya gerileyerek mutsuzlaştığı görüldü.

Rapora göre, listenin en altında Afganistan yer alırken, Türkiye geçen yıla kıyasla 4 sıra yükselerek 98'inci sıraya yerleşti. Mutluluk endeksi, bireylerin yaşam memnuniyeti, kişi başına düşen milli gelir, sosyal destek, sağlıklı yaşam beklentisi, özgürlük ve yolsuzluk gibi faktörlere dayanıyor. Raporun yazarlarından Jan-Emmanuel de Neve, mutluluğun anlık bir neşe duygusundan ziyade tatmin ve memnuniyet hissiyle daha çok ilgili olduğunu belirtiyor.

Geri Dön 21 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN