Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ocak 2024 Çarşamba

Almanlar erzak depoluyor

Son dönemde artan 'savaş' uyarıları sonrası Almanların yüzde 39'u stok yapmaya başladı.

Almanlar erzak depoluyor

Geçen hafta Almanya Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius'un, 'orta vadede savaş tehlikesi' uyarısı sonrasında Rusya'ya yönelik endişeler arttı. Yapılan INSA anketine göre, Almanların yaklaşık yarısı (yüzde 46), Rusya'nın Almanya'ya olası bir saldırısından endişe duyduklarını belirtti. Bu oran endişe duymayanlar için ise yüzde 44 oldu.

Ankete katılanlardan sol seçmenler, endişe duyanlar arasında öne çıktı. Sol Parti seçmeninin yüzde 55'i ve CDU seçmeninin yüzde 54'ü Rusya'nın saldırısından endişe duyduklarını ifade ettiler. Diğer taraftan, Sahra Wagenknecht'in partisi ve AfD destekçileri, savaş tehlikesini daha az gören kesimler oldu.

Rusya endişesi sadece Almanya ile sınırlı kalmayarak bazı Avrupa ülkelerinde de arttı. İsveç ve Norveç'te geçtiğimiz günlerde savaş ihtimaline karşı özel stokların oluşturulması çağrıları yapılmıştı. INSA anketine göre, Almanların yüzde 39'u bu çağrıya uyarak stoklama yaptıklarını belirtirken, yüzde 56'sı böyle bir hazırlık yapmadıklarını ifade etti.

Ankete katılanların altısıdan biri ise bir saldırı durumunda nereye sığınabileceklerini bildiklerini belirtti. Ancak Almanya'da bulunan yaklaşık 600 hava saldırısı sığınağının şu anda çalışır durumda olmadığı belirtiliyor. Federal ve eyalet hükümetleri, 2007 yılında 'kamu sığınaklarının işlevsel bakımını' sonlandırmıştı. Federal Afet Yardımı ve Sivil Koruma Dairesi (BBK) ise uzun süredir temel ihtiyaçların stoklanmasını öneriyor.

Geri Dön 31 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN