Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Almanlar enerjiye 4 milyar avro daha fazla ödedi

Almanya'da elektrik ve doğalgaz müşterileri, 2024'ün ilk yarısında önceki yıla göre yaklaşık 4 milyar avro fazla ödedi.

Verivox'un Bild gazetesi için yaptığı hesaplamalara göre, elektrik ve doğalgazla ısıtılan hanelerin dörtte biri, yerel tedarikçilerinin temel tarifesi üzerinden enerji alıyor. Bu, en pahalı tarife grubu.

Etkilenen 10 milyon hane daha ucuz bir tarifeye geçseydi, ocaktan hazirana kadar toplamda yaklaşık 4 milyar avro tasarruf edebilirdi. Enerji krizi sırasında pek çok tüketici, tarifelerdeki ciddi artışlardan kaçınmak için temel tarifeye geçti. Ancak temel hizmetler artık ucuz değil.

2024'ün ilk yarısında temel tarifedeki elektrik maliyeti ortalama kilovatsaat başına 44,08 sent iken, en ucuz tarifede bu maliyet 25,01 sent. Temel tarifedeki haneler elektriği yüzde 43 daha ucuza alabilirdi. Aynı dönemde temel tarifedeki doğalgazın fiyatı ortalama kilovatsaat başına 13,69 sent, en ucuz tarifede ise 7,47 sent oldu. Doğalgaz müşterileri yüzde 45 daha az ödeyebilirdi.

Verivox Enerji Uzmanı Thorsten Storck, "Enerjinin maliyeti keskin bir şekilde arttı, bu nedenle kimse gereğinden fazla ödeme yapmamalı. Müşteriler, tarifelerini kontrol etmeli ve gerekirse değiştirmeli" dedi. Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller de, "Tedarikçi değiştirmek şu anda paradan tasarruf etmenin en kolay yolu" diye ekledi.

Yılda 4 bin kilovatsaat elektrik ve 20 bin kilovatsaat doğalgaz tüketen bir hane, temel tarifeden diğer tarifeye geçiş yaparak yılda toplam 2 bin 38 avro (elektrik için 791 avro ve doğalgaz için 1.247 avro) tasarruf sağlayabilir.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN